Rhinoargent – wskazania i przeciwskazania

Nieżyt nosa jest nie tyle groźną, co uciążliwą przypadłością. Ulgę w takim przypadku mogą przynieść krople. Firma Solinea poleca sprej Rhinoargent. Lek ten ma postać kropli do nosa przeznaczonych do codziennej aplikacji. Zgodnie z ulotką producenta, należy aplikować 2-3 krople preparatu do każdego otworu nosowego. Lek z powodzeniem można stosować nie tylko u osób dorosłych, ale także u dzieci.

Działanie

Krople mają delikatne działanie łagodzące.

Rhinoargent zawiera w swoim składzie naturalny olejek eukaliptusowy, który od dawna polecany jest jako substancja łagodząca podrażnienia nosa. Dodatkowo w składzie kropli znajdziemy także nanokoid srebra oraz nanokoi miedzi. Składniki te przede wszystkim ograniczają rozwój baterii chorobotwórczych, dzięki czemu zapobiegają dalszej infekcji nosa. Uzupełnieniem składu preparatu Rhinoargent są substancje pomocnicze – gliceryna, woda oczyszczona, chlorek potasu, karboksymetyloceluloza.

Krople

Krople polecane są przede wszystkim w przypadku przeziębienia i grypy połączonej z katarem. Preparat zbawiennie działa bowiem na wszelkie podrażnienia błony śluzowej nosa. Lek delikatnie regeneruje błonę. Rhinoargent sprawdza się również w przypadku przewlekłych nieżytów nosa pochodzenia alergicznego. Dlatego osoby uczulone na rozmaite pyłki powinny w okresie ich kwitnienia zaopatrzyć się w ten specyfik łagodzący.

Przeciwwskazaniem do aplikacji preparatu jest przede wszystkim uczulenie na nanokoidy srebra lub miedzi bądź na olejek eukaliptusowy.

Osoby borykające się z alergiami powinny także zwrócić uwagę na substancje pomocnicze. Nawet śladowe ilości alergenów mogą spowodować bowiem niepotrzebne podrażnienia. Przeciwwskazaniem do bezpiecznego stosowania produktu może okazać się także ciąża oraz okres karmienia piersią.

Producent nie wyklucza możliwości stosowania w tym czasie kropli Rhinoargent, jednak zaleca konsultację z lekarzem, który indywidualnie podejmie decyzję. Przed aplikacją preparatu bezwzględnie należy sprawdzić jego datę ważności oraz dokładnie przeczytać ulotkę producenta.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.6/5 (50 votes cast)
Rhinoargent – wskazania i przeciwskazania, 3.6 out of 5 based on 50 ratings
About the Author

Leave A Response